Remco Evenepoel zwycięzcą 77. Tour de Pologne

fot.tourdepologne.pl

Remco Evenepoel został zwycięzcą 77. edycji Tour de Pologne. 20 - letni Belg utrzymał prawie dwuminutową przewagę w klasyfikacji generalnej, podczas dzisiejszego etapu z Zakopanego do Krakowa. Ten etap wygrał Włoch Davide Ballerini.

188 kilometrów mieli dziś do pokonania kolarze na ostatnim etapie tegorocznego Tour de Pologne. Etap z Zakopanego do Krakowa był rozgrywany w bardzo spokojnym tempie. Tradycyjnie mieliśmy ucieczkę, którą jednak dogonił peleton i na ostatnich metrach przed metą mieliśmy iście sprinterski pojedynek. Pierwszy na mecie był Davide Ballerini, ale to nie przeszkodziło Evenepoel'owi wygrać wyścigu.

Największe zwycięstwo odniósł Fabio Jakobsen, który walczył o życie, a dziś jego stan cały czas się poprawia i jest coraz lepiej. Kiedy dotarły do nas informacje, że został wybudzony ze śpiączki, nasz zespół dostał nowe siły i wielką motywację. Wygraliśmy etap wczoraj, wygraliśmy dzisiaj i triumfowaliśmy w klasyfikacji generalnej. Dominowaliśmy w tym wyścigu, a Fabio dodał nam sił pokazując jak walczyć – powiedział Evenepoel.

Tuż za podium wyścig ukończył Rafał Majka. Najlepszym Góralem PZU został Patryk Stosz (Reprezentacja Polski), Najlepszym Sprinterem LOTOS Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), a Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO Maciej Paterski (Reprezentacja Polski). Klasyfikację drużynową ENERGA wygrała ekipa Mitchelton-Scott. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/