Jedna osoba zatrzymana po ataku pseudokibiców

fot. Kamil Jasek/Radio Katowice

Jedna osoba zatrzymana po wczorajszym ataku pseudokibiców na zgromadzenie "Solidarni z Margot!”. 

Grupa około 20 osób zebrała się w poniedziałek w centrum Sosnowca, by wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i nietolerancji. Aktywiści zostali obrzuceni wyzwiskami, puszkami z piwem oraz zepsutymi jajkami przez o wiele liczniejsze zgromadzenie pseudokibiców. Konieczna była ochrona policji, która z tarczami oraz psami odgrodziła protestujących od agresywnego tłumu. 

Policja otrzymała w sumie dwa zawiadomienia o groźbach karalnych, jedna osoba została zatrzymana i jeszcze we wtorek podejrzewany ma usłyszeć zarzuty. Funkcjonariusze analizują wciąż zapis z miejskiego monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński napisał na swoim profilu społecznościowym, że od powstania miasto było wielokulturowe i otwarte, a jego historię tworzyło wiele narodowości i nigdy to nikomu nie przeszkadzało. "Dlatego nie rozumiem tego, co się wczoraj wydarzyło na Placu Stulecia, gdzie zebrała się grupa osób, chcących zamanifestować równość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Wszyscy zasługujemy na szacunek" – napisał prezydent Chęciński. 

Autor: Łukasz Kałuża /rs/