Inauguracja w Bełchatowie nie dla Rakowa. 3 punkty jadą do Warszawy
22.08.2020
22:04:00

W pierwszym meczu sezonu Raków Częstochowa przegrał z Legią Warszawa 1:2. Gospodarze przez całą drugą połowę grali w osłabieniu, mimo to prawie udało im się wywalczyć jeden punkt.

Przed meczem nad stadionem w Bełchatowie przeszła ulewa. Przed pierwszym gwizdkiem deszcz na chwilę ustał, ale prawie całą pierwszą połowę piłkarze musieli sobie radzić przy dość intensywnych opadach. Mimo to gra była toczona w szybkim tempie. Wynik spotkania otworzył Tomas Pekhart, który po dośrodkowaniu z lewej strony pokonał Jakuba Szumskiego strzałem głową. Raków jednak nie dawał za wygraną, gospodarze grali pewnie dążąc do wyrównania. Niestety, pod koniec pierwszej części spotkania, drugą żółtą kartką został upomniany Maciej Wilusz i było wiadomo, że całą drugą połowę częstochowianie będą grać w osłabieniu.

Nie zraziło to jednak podopiecznych Marka Papszuna, którzy szybko doprowadzili do wyrównania, gdy to charakterystyczną podcinką Artura Boruca pokonał Patryk Kun. Raków dzielnie walczy, nie tylko stawiając opór warszawskiej Legii, ale i atakując na bramkę mistrza Polski. Legia jednak za sprawą Tomasa Pekharta wyszła na prowadzenie, a wynik tego meczu już nie uległ zmianie.

W następnej kolejce Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Kun 50 - Pekhart 16, 84

Raków: Szumski – Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała, Tijanić (85. Papanikolaou), Schwarz, Cebula (79. Niewulis), Kun, Gutkovskis (77. Musiolik)

Legia: Boruc – Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk (46. Wieteska), Rocha (57. Mladenović), Antolić (75. Kapustka), Gwilia (57. Kante), Slisz, Rosołek, Luquinhas, Pekhart (87. Martins)

Czerwona kartka: Wilusz (za dwie żółte)

Autor: Piotr Muszalski/pm/.