Związkowcy przeciwko prywatyzacji żywieckiego pogotowia

mat. prasowe

Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Pogotowia Ratunkowego i Transportu Medycznego w Żywcu wystosowali list otwarty do władz samorządowych, posłów, senatorów i mediów, w którym krytycznie odnoszą się do kwestii utworzenia spółki Żywiec Ambulans Serwis.

Sprawę tę określają jako tajną prywatyzację żywieckiego pogotowia.Na list zareagowały władze powiatu. Powołanie spółki publicznej z większościowym udziałem powiatu jest konsekwencją uprzednio działań w celu pozostawienia pogotowia na tym terenie po uruchomieniu nowego szpitala wybudowanego ze środków partnera prywatnego, powiedział nam Dariusz Szatanik, rzecznik żywieckiego starostwa.


 

Nowe przepisy stanowią, że pogotowia ratunkowe są państwowe. Urzędnicy zwracają również uwagę, że partner prywatny czyli kanadyjska firma InterHealth, która przy współudziale starostwa wybudowała nowy szpital w Żywcu,nie ma doświadczenia w działalności polskiego ratownictwa medycznego. Na razie nowy szpital wprawdzie jest już wybudowany, ale stoi pusty i nadal nie przyjmuje pacjentów.

Autor: Andrzej Ochodek/ml/