#Hot450Challenge. Żołnierze zebrali ponad 40 litrów krwi.

Ponad 40 litrów krwi zebrali żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach akcji #Hot450Challenge, która ma na celu wsparcie centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Akcja to odpowiedź na potrzeby Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które w sezonie wakacyjnym borykają się z brakami krwi. Wielu honorowych dawców krwi wyjeżdża bowiem na urlopy, a jednocześnie są zwiększone potrzeby chociażby do zabezpieczania zabiegów, których z reguły latem jest więcej chociażby z powodu dużej liczby wypadków. Teraz w czasach pandemii koronawirusa sytuacja jest jeszcze gorsza. - Po raz kolejny Nasi żołnierze stanęli na wysokości zadania nawet w tym specyficznym czasie pandemii pokazali, że dzielenie się częścią siebie przychodzi bardzo naturalnie. Fajnie się złożyło, bo zaplanowane wcześniej akcje krwiodawstwa mogliśmy wpleść w Chellenge do którego zaprosili nas nasi koledzy z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i wyszło pięknie. Szczególne podziękowania dla wszystkich wspaniałych Pań z RCKiK za pracę, którą wykonały – powiedział mł. chor. Rafał Rzenno, koordynator ds. honorowego krwiodawstwa 13ŚBOT.

Śląskich terytorialsów nominowała 9. Łódzka Brygada OT, ci z kolei nominują żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, AGAT Gliwice i 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Akcja to odpowiedź na apel Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej, który zwrócił się do żołnierzy, aby zostali krwiodawcami i wspomogli regionalne centra.

Autor: Joanna Opas/ml/