Artur Rojek zagra DJ-set podczas Opole Songwriters Festival

Rozpoczyna się Opole Songwriters Festival. Dwa dni po sąsiedzku to prawdziwa gratka dla fanów muzyki autorskiej.

Dobrze nam znany autor tekstów "Beksy", czy "Krótkich momentów skupienia" pojawi się w wyjątkowej roli. Artur Rojek zagra podczas imprezy DJ set. To niejedyne zaskoczenia podczas tegorocznego festiwalu. Na scenie pojawi się także Anna Jurksztowicz, która zaprezentuje swoją debiutancką płytę nagraną 25 lat temu. 

Tegoroczna, 9. edycja imprezy, po raz pierwszy odbędzie się w plenerze – na terenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Z myślą o bezpieczeństwie uczestników festiwalu organizatorzy zdecydowali się ograniczyć skalę przedsięwzięcia do 150 osób.

 - Długo się wstrzymywaliśmy, pilnie obserwowaliśmy sytuację, żałowaliśmy każdej kolejnej odwołanej imprezy, ale sytuacja zaczęła się zmieniać na naszą korzyść - mówi Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu. - Kameralna atmosfera wpisana jest w ideę festiwalu, co w obecnych warunkach staje się jego wielkim atutem. Niewielka skala przedsięwzięcia umożliwia nam organizację imprezy z zastosowaniem wszystkich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Spotkajmy się pod koniec sierpnia, pod sceną lub online – zaprasza organizator. 

Dużo polskiej muzyki, ale te dwa dni w Opolu to także szansa na poznanie autorów zza granicy. Opole Songwriters Festival potrwa do soboty, 29 sierpnia.


/as/