Nowe zakażenia w regionie. Koronawirus w przedszkolu.

400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu minionej doby - poinformował resort zdrowia w najnowszym komunikacie. 

Najwięcej, bo 97 przypadków jest z województw małopolskiego, 52 przypadki potwierdzono w województwie mazowieckim, a województwo śląskie znalazło się dopiero na 3.miejscu. Testy dały pozytywny wynik w 52 przypadkach. Pozostałe województwa to od kilku do kilku do maksymalnie 39 nowych zakażeń. Zmarło także 12 osób zakażonych koronawirusem, w naszym regionie to dwie osoby: w Zawierciu i Raciborzu. 

W 10 szkołach, przedszkolach lub placówkach edukacyjnych na terenie województwa śląskiego potwierdzono dotychczas zakażenie koronawirusem. 

Najnowszy przypadek potwierdzono w Łaziskach Górnych w Przedszkolu nr 5, część dzieci i personelu została objęta kwarantanną. Wczoraj potwierdzono także zakażenie u jednej z uczennic w II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Nie oznacza to jednak, że szkoły czy przedszkola są automatycznie zamykane po wykryciu zakażenia, często wprowadzane jest nauczanie hybrydowe.

23 dzieci oraz 4 osoby z personelu z przedszkola numer 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek w Łaziskach Górnych objęto kwarantanną po tym jak u jednego dziecka wykryto koronawirusa.

Dziecko było obecne w przedszkolu 1 września, ale już kolejnego dnia się nie pojawiło. O pozytywnym wyniku testu pod kątem obecności wirusa SARS-Cov-2 przedszkole dowiedziało się wczoraj. Jak informuje urząd miejski, pozostałe grupy pracują w trybie normalnym z zachowaniem reżimu sanitarnego i odpowiednich procedur.

Autor: Łukasz Łaskawiec/ml/