Telefon seniora. Nowy projekt Halo Aktywni 60plus.

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Od 7 września działa Bytomski Telefon Seniora. 

To jedno z trzech miast w Polsce, obok Rybnika i Wałbrzycha, które bierze udział w innowacyjnym projekcie Halo Aktywn 60+. Z telefonu skorzystać mogą starsze osoby, które potrzebują rozmowy lub pomocy w uzyskaniu różnych informacji. Jak mówi Justyna Szymańska z Centrum Doradztwa Strategicznego, które uruchamia telefony, projekt jest innowacyjny i oparty głównie o wolontariat. Mieszkańcy Bytomia mogą dzwonić pod numer 327 847 848, natomiast mieszkańcy Rybnika pod numer 327 847 874. Nagranie przygotowała Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl