Śledztwo w sprawie szubienic ze zdjęciami europosłów zostało przedłużone

Śledztwo w sprawie manifestacji, podczas której powieszono na szubienicach zdjęcia europosłów zostało przedłużone - poinformowała Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy katowickiej Prokuratury Okręgowej.

Wniosek o przedłużenie śledztwa prokuratura motywowała tym, że nie udało się jeszcze przesłuchać wszystkich funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczali manifestację. Przypomnijmy, że to przesłuchanie polecił Sąd Okręgowy w Katowicach. Do tej pory udało się przesłuchać kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Prokurator Regionalny w Katowicach śledztwo przedłużył do 13 listopada. Wcześniej, w listopadzie zeszłego roku śledztwo umorzono, jednakże po zażaleniu, Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał kontynuowanie śledztwa.

Manifestacja, której dotyczy postępowanie, miała miejsce w Katowicach w listopadzie 2017 roku. Organizatorzy związani ze środowiskami narodowymi powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów, którzy w Parlamencie Europejskim zagłosowali za rezolucją w sprawie praworządności w Polsce. 


Autor: Joanna Opas /as/