Przyszłość polskiej branży górniczej znów stoi pod znakiem zapytania

Przyszłość polskiej branży górniczej znów stoi pod znakiem zapytania, a chociaż o masowym zamykaniu kopalń słyszymy już od wielu lat, to tym razem wizja potężnego tąpnięcia w przemyśle wydobywczym wydaje się bardzo realna. Przyszłość zawodu górnika jest dziś niepewna, mimo  to wielu młodych ludzi decyduje się na rozpoczęcie nauki w tym kierunku. I chociaż tegoroczny nabór do klas patronackich Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest mniejszy niż w latach poprzednich, chętnych wciąż nie brakuje. I właśnie tego, czy kształcenie się dziś w kierunkach górniczych to dobry pomysł, próbował dowiedzieć się Wojciech Kocjan. 


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl