Młodzi kontra media. Redakcja BB. Czas na nas.

W młodzieżowym cyklu "Czas na nas" poruszamy tematy okołomedialne... Jeszcze dziś w Radiu Katowice rozmowa z pewną wyjątkową redakcją... Ale najpierw postanowiliśmy sprawdzić czy słowo "media" to aby nie archaizm... Aby się o tym przekonać, nasz reporter Samuel Baron udał się na DUŻĄ PRZERWĘ do liceum imienia Mikołaja Kopernika. A wypowiedzieli się uczniowie: Marysia, Maja, Natanel, Maksym i Marcel.


Radio zastąpione przez podcasty, telewizja i gazety wyparte przez internet - taką przyszłość tradycyjnym mediom wieściła przed chwilą młodzież jednego z Katowickich liceów. Ale czy faktycznie dla młodych gazeta, radio i telewizja to przeżytek? Tutaj może Państwa zaskoczę, ale mamy niezbity dowód na to, że niekoniecznie. Na południu regionu działa prężnie pewna redakcja, która wydaje gazetę. I nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszystko od grafik, przez promocję po wybór czcionki, wymyślanie tematów, pisanie tekstów, tworzą dziennikarze, których średnia wieku nie przekracza 18 lat. O pracę w młodzieżowej redakcji pytała Małgorzata Lachendro.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.