Najlepsza fotografia województwa śląskiego wybrana

fot. Justyna Żołna w ramach konkursu TAURONA #KochamŚląsk.

TAURON rozstrzygnął instagramowy konkurs #KochamŚląsk, upamiętniający setną rocznicę Powstań Śląskich. 

Od połowy sierpnia na instagramowym profilu TAURONA trwał konkurs #KochamŚląsk. Zadaniem użytkowników było opublikowanie na Instagramie autorskich fotografii wraz z hasztagami #KochamŚląsk i #tauron. W ciągu niespełna trzech tygodni do konkursu zgłoszono ponad 500 prac pokazujących uroki województwa śląskiego. 

— Województwo śląskie, wbrew stereotypom, jest niezwykle bogate i różnorodne. To nie tylko przemysł i kopalnie, ale przede wszystkim piękna przyroda, wspaniała architektura i niezwykła kultura. Śląsk jest kolebką naszej firmy, dlatego od lat działamy na rzecz promocji regionu — mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. 

Od 18 sierpnia do 6 września na instagramowym profilu firmy publikowane były najlepsze fotografie zgłaszane do konkursu, a ich autorzy nagrodzeni zostali zestawami upominków. Nagrodą główną był jednak lot widokowy balonem nad Śląskiem. Voucher trafił do Pani Justyny Żołny, która z użyciem drona sfotografowała panoramę Lędzin o świcie. 

To nie koniec akcji #KochamŚląsk. Teraz najlepsze nominowane zdjęcia zostaną pokazane na wystawach plenerowych w centrach śląskich miast. 

Początek akcji #KochamŚląsk miał miejsce w niedzielę, 16 sierpnia kiedy na chłodni kominowej elektrowni w Jaworznie wyświetlany był portret Wojciecha Korfantego. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika miała przypominać o setnej rocznicy Powstaniach Śląskich. To właśnie w latach 1919-1920-1921 miały miejsce niepodległościowe zrywy, których przebieg istotnie wpłynął na późniejszą historię Śląska i Polski. Wybór Wojciecha Korfantego jako bohatera akcji nie był przypadkowy. To właśnie ten śląski działacz uważany jest za jednego z ojców polskiej niepodległości i orędownika przyłączenia regionu do Rzeczpospolitej.

/rs/