Raków zremisował z Cracovią. Częstochowianie stracili zwycięstwo w ostatniej akcji meczu
26.09.2020
18:50:00

Piłkarze Rakowa Częstochowa prowadzili już 2:0, ale Cracovia szybko strzeliła bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry i ostatniej akcji meczu, Pasy wywalczyły remis.

Wicelider PKO BP Ekstraklasy przyjechał do Krakowa bez kompleksów, co było widać od pierwszego gwizdka. Już w 11.minucie defensywa gospodarzy popełniła karygodny błąd. Wykorzystał go David Tijanić, który zauważył w polu karnym kompletnie nie pilnowanego Tomasa Petraska, dośrodkował do kapitana Rakowa, a ten bez większych problemów wykończył akcję strzałem głową. Już cztery minuty później było 2:0 dla gości. Bramkarz Cracovii, Karol Niemczycki nie miał argumentów na fenomenalny strzał Tijanicia z okolic 30. metra. Zespół Pasów jednak nie zamierzał tylko przyglądać się dobrzej grze Czerwono - Niebieskich. Już w 21. minucie kontaktową bramkę zdobył Filip Piszczek. Cracovia złapała drugi oddech, kolejne akcje gospodarzy sprawiały wiele problemów częstochowskiej defensywie, a często swoich kolegów z opresji bronił Jakub Szumski.

Druga połowa nie była już tak dobrym widowiskiem jak pierwsze 45. minut. Gra bardzo się zaostrzyła, sędzia niejednokrotnie musiał napominać zawodników żółtą kartką. Na boisku nie wiele się działo. Do 77. minuty, bo wtedy piłkarze spod Jasnej Góry zagrozili bramce Cracovii. Petr Schwarz uderzył jednak niecelnie. Swoje szanse mieli jeszcze Gutkovskis i przede wszystkim Musiolik, który strzelał w światło bramki, gdzie nie było już golkipera Cracovii, ale trafił wprost w jedynego obrońcę, który znalazł się na linii bramkowej. W doliczonym czasie ta niewykorzystana akcja zemściła się na drużynie gości. Jakuba Szumskiego pokonał Ivan Fiolić i choć podopieczni Marka Papszuna mieli jeszcze cień szansy na wywiezienie z Krakowa trzech punktów, to po analizie VAR sędzia wskazał na środek boiska, po czym natychmiastowo zakończył spotkanie.

Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)

Gole: Piszczek (21.), Fiolić (90+8.) - Petrasek (11.), Tijanić (15.)

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Szymonowicz, Hanca, Dimun (69. Vestenicky), Fiolić, van Amersfoort, Loshaj, Thiago (46. Alvarez), Piszczek

Raków Częstochowa: Szumski - Piątkowski, Petrasek, Wilusz, Cebula (59. Ivi Lopez), Sapała, Schwarz (90+4. Papanikolaou), Tijanić (80. Malinowski), Tudor, Kun (90+4. Niewulis), Gutkovskis (80. Musiolik)

Żółte kartki: van Amersfoort, Loshaj, Hanca - Kun