Akatyst ku czci Bogurodzicy

Jak Maryję widzieli ludzie, żyjący półtora tysiąca lat temu? Czy dziś potrafimy spojrzeć na Matkę Bożą ich oczami? Mogą nam w tym pomóc artyści Teatru Franciszka, którzy w tym roku przygotowali premierę zupełnie inną, niż ich poprzednie produkcje. Agnieszka Jasińska, Piotr Solorz oraz M. Anonim wzięli na warsztat "Akatyst ku czci Bogurodzicy". Goście Sary Solorz opowiadają w jaki sposób nadali mu nowe życie oraz jak w tym wyjątkowym projekcie odnaleźli się młodzi aktorzy. Teatr Franciszka przygotował duchowo-artystyczną ucztę zarówno dla miłośników klasycznych hymnów liturgicznych, jak i entuzjastów małych rabanów w Kościele. Więcej informacji o nadchodzącej premierze oczywiście w najnowszej audycji "Raban, czyli Kościół Młodych". Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl