Nie przestawaj marzyć. Czas na nas.

fot. fb/Nie Przestawaj Marzyć

Zastrzyk adrenaliny, euforia, balansowanie na granicy życia i śmierci - to hasła bliskie wszystkim, którzy uprawiają sporty ekstremalne. Kuszące, szczególnie dla tych niepełnoletnich. Dlaczego uczucie kontrolowanego strachu jest dla nas takie atrakcyjne? Często im większe niebezpieczeństwo, tym wyżej na naszej liście marzeń. A może chodzi o to, że podczas przekraczania własnych granic lepiej poznajemy siebie. Na dużą przerwę do I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach z takimi pytaniami wybrała się Paulina Pikiewicz. O ekstremalnych przeżyciach opowiadali Milena, Mikołaj, Maksym, Maria i Michał. I gdzie ta młodzież, co siedzi z nosem w telefonach i nie kolekcjonuje prawdziwych przeżyć? Obalamy stereotypy. 


 

W Radiu Katowice oddajmy głos młodości, a o tym jak wykorzystać ten czas wie bardzo dużo nasz kolejny bohater. W kwietniu przyszłego roku miał zdobywać kolejny szczyt Korony Ziemi, tym razem ten najwyższy, więc i najbardziej znany - Mount Everest. Na wyprawę nie pojedzie z wielu przyczyn, ale czas, który każdy inny poświęciłby na opłakiwanie kolejnej już porażki, postanowił przekuć w kolejny projekt. Nic dziwnego, że jego motto życiowe to słowa Normana Vincentego Peale'a - "Nic, co przychodzi łatwo nie ma PRAWDZIWEJ wartości". Dla Szymona Żoczka, 26-latka z Czechowic-Dziedzic każda z trudności, jakie napotyka na swojej drodze, tylko napędza go do działania.


 

Z Szymonem rozmawiała Małgorzata Lachendro. 517 km na rowerze w 8 dni, a wszystko, by pomóc 17-letniemu Kubie i dołożyć swoją cegiełkę do jego leczenia. Wielkie brawa dla Szymona, a jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o jego pasji, podróżach i planach to zapraszam na stronę  projektu "Nie przestawaj marzyć".


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.