Zawierszujmy młodzież. Czas na nas.

Środowe wieczory w Radiu Katowice umila nam młodzieżowy cykl Czas na Nas. Dziś dwukrotnie poruszymy w nim temat poezji. Przyjrzymy się światu oczami pewnego poety ale zanim to nastąpi dowiemy się, czy w sercach nastolatków jest jeszcze dla poezji miejsce... Tego "Na Dużej Przerwie" spróbował się dowiedzieć nasz reporter. Z licealistami rozmawiał Samuel Baron. A wypowiadali się Piotr, Paulina, Maksym, Mikołaj, Juliusz, Marysia i Zofia z liceum imienia Mikołaja Kopernika w Katowicach.


 

Nienawidzę poezji, dla mnie współczesną poezją jest rap, lubię spędzać wieczory z tomikiem poezji i kubkiem herbaty. Ile uczniów tyle opinii. Jedno jest pewne poezja, mimo, że pozornie jakby trochę passe, wciąż wzbudza skrajne emocje. A jak wzbudza emocje to znaczy, że nie nie jest nam obojętna. Znaleźliśmy młodych społeczników, którzy są tego samego zdania i od jakiegoś czasu próbują zawierszować swoje miasto. Jak im się to udaje? Z inicjatorem akcji Zawierszujmy Bielsko - Szymona Miążka, rozmawiała Małgorzata Lachendro.


Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, że poezja wciąż żyje to chyba udało się nam je rozwiać. Żyje i ma się całkiem dobrze, chociaż mogłaby mieć się lepiej. Otwórzmy szuflady, nie dajmy tam umrzeć naszym wierszom.


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.