GKS Tychy przegrał u siebie z Koroną Kielce
03.10.2020
19:15:00

GKS Tychy, po raz pierwszy w tym sezonie, przegrał u siebie. Pogromcą tyskiego zespołu został spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce.

Podopieczni Artura Derbina w poprzedniej kolejce pokonali innego spadkowicza z krajowej elity. W Gdyni tyszanie pokonali Arkę 2:0 i liczyli, że i tym razem uda im się wygrać z zespołem, który jeszcze w poprzednim sezonie walczył na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Nie udało się. Już w 8. minucie Konrada Jałochę pokonał Emile Thiakane. Piłkarzom GKS trudno było odpowiedzieć na to trafienie. W pierwszej połowie ani razu nie udało im się oddać celnego strzału na bramkę gości.

W drugiej połowie, po zmianach w składzie trenera gospodarzy, GKS miał już więcej sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Na domiar złego miejscowi w 66. minucie stracili Łukasza Sołowieja, który dostał czerwoną kartkę za faul na strzelcu bramki. W doliczonym czasie gry piłkarze GKS domagali się rzutu karnego, uważając, że piłka w polu karnym trafiła w rękę jednego z zawodników gości. Protesty na nic się zdały, a po chwili sędzia zakończył zawody.

GKS Tychy – Korona Kielce 0:1 (0:1)
0:1 –
Émile Thiakane (8.)

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 20. Bartosz Szeliga (72, 24. Dominik Połap), 6. Nemanja Nedić, 3. Łukasz Sołowiej CZ (66.), 11. Krzysztof Wołkowicz – 14. Bartosz Biel (70, 77. Kacper Piątek), 4. Oskar Paprzycki (46, 7. Jakub Piątek), 15. Jan Biegański (70, 30. Kamil Szymura), 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki (46, 32. Szymon Lewicki) – 13. Łukasz Moneta. Trener Artur Derbin.

Korona Kielce: 88. Marek Kozioł – 6. Jacek Podgórski, 4. Themistoklís Tzimópoulos Ż, 96. Przemysław Szarek, 71. Remigiusz Szywacz (86, 23. Kornel Kordas) – 8. Zvonimir Petrović (68, 16. Wiktor Długosz), 37. Iwo Kaczmarski (71, 27. Rafał Grzelak), 55. Marcel Gąsior, 19. Paweł Łysiak (86, 9. Maciej Firlej), 10. Jacek Kiełb – 11. Émile Thiakane. Trener Maciej Bartoszek.

Widzów: 3893.