MKS Dąbrowa Górnicza z szóstą porażką w sezonie
04.10.2020
21:33:00

PGE Spójnia Stargard nie dała żadnych szans koszykarzom MKS Dąbrowa Górnicza, pokonując ich 82:67. Dąbrowian na wyrównaną walkę było stać tylko przez pierwsze 5 minut.

Początek meczu był wyrównany, po pięciu minutach gry gospodarze prowadzili 12:11. U miejscowych obrze grał Ricky Tarrant, który w tym czasie zdobył 7 punktów. Atak MKS-u po chwili kompletnie się zatrzymał. Jeden punkt zdołał jeszcze dorzucić Sacha Killeya-Jones. Po I kwarcie dąbrowianie przegrywali 12:21. Zawodziła skuteczność, przede wszystkim z linii rzutów osobistych.

W II kwarcie goście nadal zawodzili. Jeden celny rzut wolny wykonał Jakub Motylewski, a pierwszy celny rzut z gry, po około 9 minutach bez udanej próby drużyny, trafił Sacha Killeya-Jones. Przewaga Spójni wynosiła już 18 oczek, a na tablicy widniał wynik 31:13. Potem po dobrym fragmencie MKS doprowadził do wyniku 27:35. Jednak ostatnie akcje ponownie należały do stargardzian, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 43:28.

III kwarta rozpoczęła się od chaosu i dużej ilości błędów po dwóch stronach. Po 4 minutach tej części gry obie drużyny zdobył łącznie 6 punktów. Brak zdobywanych punktów był jednak na rękę drużynie prowadzonej przez Jacka Winnickiego, która utrzymywała dwucyfrowe prowadzenie i kontrolowała przebieg meczu.

Sygnał do ataku dał Elijah Wilson, który w pierwszej minucie ostatniej kwarty zdobył 8 punktów. W tym momencie przewaga gospodarzy stopniała do ośmiu oczek. Spójnia odpowiedział najlepiej jak mogła - serią rzutów z dystansu i bardzo szybko wyszła na najwyższe, 25-punktowe prowadzenie w meczu. Sam Wilson grał jednak doskonale w ostatniej części spotkania, w której zdobył aż 19 punktów.

Mimo, że dąbrowscy koszykarze wygrali ostatnią kwartę, to było za mało na tak dużą przewagę Spójni, która wygrała mecz różnicą 15. punktów.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 82:67 (21:12, 22:16, 14:13, 25:26)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels III 18 (11 zb), Ricky Tarrant 18, Filip Matczak 9, Kacper Młynarski 9, Omari Gudul 8, Baylee Steele 7, Tomasz Śnieg 6, Mateusz Kostrzewski 4, Wayne Blackshear 3, Filip Siewruk 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Sacha Killeya-Jones 19 (13 zb), Elijah Wilson 19, Lee Moore 14, Michał Nowakowski 6, Ivan Karačić 6, Andy Mazurczak 2, jakub Motylewski 1, Michał Kroczak 0