Mistrzynie Polski za mocne dla siatkarek BKS Stali Bielsko - Biała
11.10.2020
22:05:00

Siatkarki bielskiej Stali nie sprostały aktualnym mistrzyniom kraju i w trzech setach uległy Chemikowi Police. To pierwsza porażka BKS w tym sezonie Tauron Ligi.

Zdobywczynie wszystkich trofeów w ubiegłym sezonie rozpoczęły ten sezon od dwóch porażek i dopiero wygrana nad bielskim zespołem była pierwszą w tym sezonie Chemiczek. Pierwszy set był wyrównaną partią, ale w pewnym momencie, w dużej mierze dzięki Jovanie Brakocević-Canzian, siatkarki z Polic zbudowały sobie przewagę i wygrały otwarcie do 21. W drugim secie Chemik zbudował sobie przewagę dzięki świetnej zagrywce Natalii Mędrzyk. Gospodynie nie popełniały praktycznie błędów, czego nie można powiedzieć o przyjezdnych. Te było stać na wyrównaną walkę w tej partii do stanu 13:13, ale potem na parkiecie przeważały gospodynie, które po tym secie prowadziły już 2:0. Trzeci set to już wyraźna przewaga podopiecznych Ferhata Akbasa. Chociaż zespół trenera Piekarczyka wybronił cztery piłki meczowe to musiał uznać wyższość miejscowych siatkarek i przegrać po raz pierwszy w tym sezonie.

Grupa Azoty Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević, Połeć, Salas Rosell, Łukasik, Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk, Baijens, Bałdyga, Żurawska (libero)

BKS Stal: Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Gajewska, Orvosova, Szlagowska, Szczygłowska (libero) oraz Kazała, Wawrzyniak, Drużkowska, Witowska, Dąbrowska.