Turniej Ligi Mistrzów w Jastrzębiu - Zdroju odwołany!

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Europejska Konfederacja Siatkarskiej CEV podjęła decyzję o anulowaniu pierwszego z dwóch turniejów 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, który zaplanowano na 13-15 października w Jastrzębiu - Zdroju. Powodem odwołania turnieju są potwierdzone przypadki koronawirusa w Jastrzębskim Węglu oraz w zespole jednego z rywali polskiego klubu.

Po tym jak w sobotę potwierdzono jeden pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole Pomarańczowych, a następnie odwołano mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą, po powrocie z Bełchatowa na Śląsk przebadani negatywnie zawodnicy drużyny z Jastrzębia oraz członkowie sztabu szkoleniowego poddali się samoizolacji i czekają na wytyczne z sanepidu.

W związku z zaplanowanym na 13-15 października w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy  kwalifikacji Ligi Mistrzów, Jastrzębski rozpoczął rozmowy z CEV oraz rywalami w Lidze Mistrzów: węgierskim Fino Kaposvar VC oraz rumuńską Arcadą Galati. Przypomnijmy, że w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów w grupie z udziałem polskiej drużyny miały być rozegrane dwa turnieje. Pierwszy w Jastrzębiu - Zdroju, natomiast gospodarzami drugiego turnieju (27-29 października) ma być ekipa z rumuńskiego Gałacza. Do fazy grupowej LM awansuje tylko najlepszy zespół z tej rundy. CEV podał, że jeżeli będzie trójstronna zgoda pomiędzy klubami, wówczas turniej w Jastrzębiu-Zdroju zostanie anulowany.  

Strona węgierska od razu wyraziła zrozumienie wobec argumentów Jastrzębskiego Węgla, natomiast Rumunii poinformowali, że bez względu na zaistniałe okoliczności mają oni zamiar w poniedziałek w godzinach popołudniowych stawić się w Polsce, by wziąć udział w turnieju Ligi Mistrzów. Okazało się jednak, że u jednego z członków węgierskiej delegacji również potwierdzono przypadek koronawirusa i ekipa Fino Kaposvar VC została skierowana na kwarantannę, o czym Węgrzy niezwłocznie poinformowali Europejską Konfederację Siatkarską.

Wkrótce potem CEV podjęła decyzję o odwołaniu jastrzębskiego turnieju 2. rundy Ligi Mistrzów, nadmieniając, że w poniedziałek odbędzie się wideokonferencja z udziałem wszystkich trzech klubów oraz europejskiej centrali dotycząca dalszych działań w sprawie.

W związku z tym, że nasz Klub rozpoczął już przedsprzedaż biletów na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów informujemy, że wszystkim osobom, które nabyły już wejściówki przysługuje prawo do zwrotu wydanych pieniędzy. Osoby te proszone są o kontakt z serwisem Abilet.pl obsługującym Jastrzębski Węgiel w zakresie sprzedaży biletów pod adresem mailowym: pomoc@abilet.pl lub pod numerem telefonu: (+48) 68 320 20 60. - można przeczytać w komunikacie klubu na stronie Jastrzębskiego Węgla.

Autor: Piotr Muszalski/pm/jastrzebskiwegiel.pl/