Efektowna wygrana GKS Tychy!
16.10.2020
23:29:00

Piłkarze GKS Tychy pewnie wygrali z Chrobrym Głogów. Dzięki zwycięstwu podopieczni Artura Derbina wskoczyli na 4. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Przerwa reprezentacyjna dobrze zrobiła piłkarzom tyskiego GKS. Swój ostatni mecz w pierwszoligowych rozgrywkach rozegrali 3. października, gdy to na własnym stadionie ulegli Koronie Kielce. Potem pauzowali, bowiem spotkanie z Radomiakiem zostało przełożone więc trener Artur Derbin miał wiele czasu na poprawę jakości gry zespołu.

Gospodarze wynik spotkania otworzyli w 24. minucie spotkania. Szymon Lewicki wykorzystał podanie Kamila Szymury i było 1:0. Były piłkarz m. in. Rakowa Częstochowa i Zagłębia Sosnowiec ustrzelił zresztą dublet. I to w niespełna 4. minuty, bo po pierwszym trafieniu skorzystał z asysty Łukasza Norkowskiego. W drugiej połowie gospodarze poszli za ciosem. Łukasz Moneta zagrał z pierwszej piłki do wchodzącego w pole karne Łukasza Grzeszczyka, a ten poradził sobie z obrońcą i pokonał Kacpra Bieszczada. 6 minut później strzelanie zakończył Damian Nowak, który prawym skrzydłem zszedł do środka, minął dwóch zawodników gości i popisał się niesamowitym strzałem zza pola karnego tuż przy słupku. Kibice miejscowych mogli cieszyć się nie tylko z wysokiego wyniku, ale i z gry swojego zespołu, tym bardziej, że był to ostatni mecz z udziałem publiczności w Polsce przed wprowadzeniem obostrzeń.

Dzięki zwycięstwu tyszanie awansowali na 4. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Za tydzień, w derbach Śląska, zmierzą się z GKS Jastrzębie.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 4:0 (2:0)