Wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki jest zakażony koronawirusem

fot. Dariusz Starzycki / Facebook

Wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki jest zakażony koronawirusem. Urząd Marszałkowski przekazał tę informację w specjalnym komunikacie na Facebooku.

- Wicemarszałek Dariusz Starzycki czuje się dobrze. Przebywa w izolacji - można przeczytać w komunikacie. Jak informuje urząd, sytuacja nie wpływa na funkcjonowanie Zarządu Województwa. Od wielu miesięcy posiedzenia Zarządu odbywają się w sposób zdalny. Spotkania bezpośrednie ograniczane są do minimum. Wszystkie zadania są realizowane na bieżąco. Kompetencje wicemarszałka Dariusza Starzyckiego zostały podzielone w ramach Zarządu. 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przypomina o obostrzeniach sanitarnych i zaapelował o ich przestrzeganie.

Z kolei poseł Jerzy Polaczek, także zakażony wirusem SARS-CoV-2 przebywa w szpitalu MSWiA w Katowicach. - Wyniki tomografii płuc są złe. Cały czas jestem "pod tlenem" i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaje się! - napisał na Facebooku dziś rano. Zaapelował także o rozsądek i odpowiedzialność w walce z pandemią i podkreślił, że to w jakim stopniu pandemia nas dotknie, zależy od nas samych. Podziękował także personelowi medycznemu za ciężką pracę.


Autor: Joanna Opas /as/