Instrumenty. Czas na nas.

Gitara, pianino, cymbałki, keyboard, czy może perkusja? Każdy z nas chociaż raz w życiu próbował nauczyć się grać na jakimś instrumencie. A nie ma chyba lepszego momentu na muzyczne eksperymenty niż czasy szkolne. Dziś w Czasie na nas "Na dużej przerwie" wypytaliśmy naszych licealistów o to, czy granie na instrumentach wciąż jest jeszcze w modzie. 


 

W Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Chorzowie była Małgorzata Lachendro. O swoich swoich pierwszych instrumentach opowiadali Marta, Irka, Mateusz, Patryk, Nikola, Gosia i Natalia. 

Jak się zabrać za granie na instrumencie - o tej bolączce młodych ludzi już dzisiaj parę słów powiedzieliśmy. A teraz w cyklu "Czas na nas" spróbujemy znaleźć motywację i inspirację u wielkiego autorytetu w dziedzinie grania... Tomasz Drozdek znany jako T.ETNO to muzyk-kolekcjoner który jest w posiadaniu ponad trzystu instrumentów z całego świata. Na tę rozmowę zaprasza Samuel Baron.

 

Jeżeli kogoś z naszych młodych słuchaczy zainspirowała postać Tomasza Drozdka to na naszej stronie internetowej podcasty.radio.katowice.pl znaleźć można reportaż Samuela Barona "Muzyk ze wsi, muzyk z miasta" który stanowi zapis ciekawego spotkania.


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.