Eliminacje ME Kobiet: Polki pewnie pokonały reprezentację Azerbejdżanu
23.10.2020
21:49:00

Reprezentacja Polski kobiet bez większych problemów pokonała Azerbejdżan. Dwoma debiutanckimi bramkami popisała się zawodniczka Czarnych Sosnowiec Weronika Zawistowska.

Miłosz Stępiński już przed spotkaniem musiał borykać się z brakami kadrowymi. Z różnych powodów nie mógł skorzystać z aż jedenastu zawodniczek, w tym dwóch najlepszych piłkarek Ewy Pajor i Aleksandry Rompy. Eksperymentalny skład od pierwszych minut zaczął atak na bramkę Azerek. Niestety Polki raziły nieskutecznością. Swoje szanse miały Agata Tarczyńska i Agnieszka Winczo, ale ich strzały w dość pewnych sytuacjach, trafiały wprost w bramkarkę gości. Dość powiedzieć, że zanim biało - czerwone objęły prowadzenie, na swoim koncie miały aż 11 strzałów. Dopiero w 47. minucie do siatki przyjezdnych trafiła Małgorzata Mesjasz, która po rzucie rożnym uderzeniem głową w końcu otworzyła wynik spotkania.

Druga połowa nie mogła się lepiej zacząć dla gospodyń. Swoją premierową bramkę w reprezentacji strzeliła Weronika Zawistowska. Piłkarka Czarnych Sosnowiec wykończyła akcję Dominiki Grabowskiej. Na kolejną bramkę podopiecznych Miłosza Stępińskiego musieliśmy trochę poczekać. Wynik mogła podwyższyć Emila Zdunek, ale nie potrafiła znaleźć recepty na nieźle dysponowaną bramkarkę z Azerbejdżanu. W 67. minucie z bramki znów mogła się cieszyć Zawistowska. I znów po dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej. Mimo, że Polki wciąż atakowały to nie potrafił podwyższyć prowadzenia.

Polki po wygranej 3:0 poprawiły swoją sytuację w tabeli grupy D w ramach eliminacji Euro 2022, ale muszą czekać teraz na rozstrzygnięcie w meczu Hiszpanii z Czechami. W przypadku porażki naszych południowych sąsiadek biało-czerwone awansują na drugie miejsce w tabeli, które gwarantuje grę przynajmniej w barażach do mistrzostw Europy. Polki mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania kwalifikacyjne. We wtorek w Kiszyniowie  zmierzą się z reprezentacją Mołdawii, a 1 grudnia zagrają w Madrycie z Hiszpanią.

POLSKA – AZERBEJDŻAN 3:0 (1:0)