18 bramek w meczu na szczycie PHL! JKH GKS przegrał z oświęcimską Unią
23.10.2020
23:33:00

Chociaż oba zespoły do dawna słynęły z dobrej defensywy, to w bezpośrednim starciu hokeiści JKH i Unii o tym zapomnieli. W Jastrzębiu - Zdroju padło 18 bramek, ale o dwie lepsi okazali się goście.

Gdyby na jastrzębskim Jastorze mogli pojawić się kibice, to byliby świadkami wesołego hokeja. Nie świetnego widowiska, bowiem oba zespoły popełniały mnóstwo prostych błędów. Najlepszego dnia nie mieli też bramkarze obu ekip. Gospodarze napędzeni wtorkowym sukcesem w Superpucharze Polski lepiej rozpoczęli to spotkanie. Już po 5. minutach prowadzili 2:0. Chwilę potem odgryźli się goście z Oświęcimia, ale zespół Róberta Kalábera szybko odpowiedział i prowadził 3:1. Jednak drużyna Unii do meczu wróciła za sprawą swoich liderów. Klemen Pretnar i Eliezer Sherbatov zaskoczyli Patrika Nechvátala i pierwsza tercja zakończyła się na remis.

Druga tercja to już najzwyklejsza wymiana ciosów, a raczej gonitwa jednych za drugimi. Gdy jastrzębianie strzelali, to goście odpowiadali. Jednak dzięki  Siemionowi Garszynowi to przyjezdni zjechali na przerwę w lepszych humorach.

Rosjanin podwyższył wynik tuż po wznowieniu ostatniej odsłony. JKH nie próżnował i co rusz odpowiadał golami. Jeszcze na niespełna 4 minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 8:8, ale ostatnie akcje spotkania należały do gości. Trafienia Daniłła Oriechina i Ryana Glenna przypieczętowały wygraną Re-Plast Unii Oświęcim.

Dzięki zwycięstwu hokeiści oświęcimskiej Unii umocnili się na pozycji wicelidera PHL. Nad trzecim w tabeli JKH mają już 6 punktów przewagi.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 8:10 (3:3, 2:3, 3:4)

1:0 - Jiří Klimíček - Maciej Urbanowicz, Marek Hovorka (02:23, 4/5),

2:0 - Radosław Sawicki - Roman Rác (05:08),

2:1 - Martin Przygodzki - Aleksiej Trandin, Eliezer Sherbatov (10:02),

3:1 - Māris Jass - Jan Sołtys, Dominik Paś  (13:53),

3:2 - Klemen Pretnar - Gregor Koblar (15:29)

3:3 - Eliezer Sherbatov (18:59),

4:3 - Roman Rác - Martin Kasperlík, Arkadiusz Kostek (21:01),

4:4 - Daniił Oriechin - Jere Helenius , Patryk Noworyta (22:43)

5:4 - Radosław Sawicki - Kamil Górny, David Marek (26:31)

8:10 -Ryan Glenn (59:37, EN).

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (od 22:48 do 35:19 Marek) – Klimíček (2), Kostek; Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Bryk, Górny; Sawicki (2), Rác, Kasperlík – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga (2), Sołtys – Michałowski, Gimiński (20; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

Re-Plast Unia: Sauders – Raitanen, Pretnar; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Glenn, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Kot, P. Noworyta; Helenius, Garszyn, Oriechin – Piotrowicz, Krzemień, Malicki (2) oraz Dudkiewicz. Trenerzy: Michal Fikrt, Dariusz Kosek.

Minuty karne: 8-4

Strzały: 32-39 (10-12, 11-14, 11:13).