Rzuty karne dla hokeistów GKS Katowice
25.10.2020
22:25:00

Hokeiści katowickiego GKS przegrywali już 0:2, ale zdołali odmienić losy meczu. Ostatecznie katowiczanie wygrali po serii rzutów karnych.

Ten mecz był prawdziwą huśtawką nastrojów. Już po 7. minutach gospodarze prowadzili 2:0 i nic nie zapowiadało powrotu drużyny gości. Tym bardziej, że druga tercja zakończyła się bez bramek, a w trzeciej też długo nikt nie potrafił zmusić golkiperów do kapitulacji. Jednak na 6. minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił Miika Franssila. I poszło... W niespełna dwie minuty, gole Mateusza Zielińskiego i Grzegorza Pasiuta dały gościom prowadzenie. To nie był koniec strzelania w tym spotkaniu. Do remisu doprowadziła bramka Ryana Glenna i zwycięzcę tego spotkania musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich lepsi okazali się katowiczanie.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 3:4 k. (2:0, 0:0, 1:3, d. 0:0, k. 0:2)

1:0 - Patryk Malicki - Lassi Raitanen, Klemen Pretnar (05:46),

2:0 - Sebastian Kowalówka - Gregor Koblar, Luka Kalan (06:41),

2:1 - Miika Franssila - Mikołaj Łopuski, Jesse Rohtla (53:06, 5/4),

2:2 - Mateusz Zieliński - Mikołaj Łopuski, Jesse Rohtla (54:46),

2:3 - Grzegorz Pasiut (56:23, 4/5),

3:3 - Ryan Glenn - Patrik Luža, Aleksiej Trandin (58:40),

3:4 - Grzegorz Pasiut - decydujący rzut karny