Były trener pokonany. Tyszanie ograli Podhale Nowy Targ
25.10.2020
22:36:00

GKS Tychy pokonał Podhale Nowy Targ i umocnił się w fotelu lidera PHL. Tym samym tyszanie ograli zespół Andrieja Gusowa, który nie tak dawno pracował na Śląsku.

Pierwszą bramkę w Polskiej Hokej Lidze strzelił Jean Dupuy i to on otworzył wynik rywalizacji. Nowotarżanie odpowiedzieli tuż po rozpoczęciu drugiej tercji, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię przez tyski zespół. Alexander Szczechura i Jarosław Rzeszutko wyprowadzili swój zespół na dwubramkowe prowadzenie, a na początku ostatniej tercji Szymon Marzec podwyższył na 4:1. Goście potrafili odpowiedzieć już tylko jednym trafieniem i musieli uznać wyższość aktualnych mistrzów Polski.

GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 - Jean Dupuy - Olaf Bizacki (18:18)
1:1 - Emil Švec - Michal Vachovec, Petr Chaloupka (20:28,5/4)
2:1 - Alexander Szczechura - Filip Komorski, Jason Seed (22:58, 5/4)
3:1 - Jarosław Rzeszutko - Jean Dupuy, Szymon Marzec (38:41)
4:1 - Szymon Marzec - John Murray (41:17)
4:2 - Emil Švec - Mateusz Bepierszcz, Michal Vachovec (48:23)

Strzały: 31-24
Minut karne: 12-14

GKS Tychy: Murray - Havlik (2), Bizacki; Gościński (2), Komorski (4), Jeziorski - Seed (2), Kotlorz; Witecki, Galant (2), Marzec - Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski (2) - Kogut, Gruźla, Krzyżek, Rzeszutko, Dupuy Trener: Krzysztof Majkowski

Tauron Podhale Nowy Targ: Odrobny - Birziņš, Chaloupka; Švec (2), Vachovec (4), Bepierszcz (2)- Tomasik, Mrugała; Pettersson (2), Neupauer(2), Łyszczarczyk - Gajor (2), Sulka; Guzik, B.Wsół, Ankudinow - P.Wsół, Kapica, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak Trener: Andriej Gusow