Dzień Zaduszny

W Dzień Zaduszny wspominamy postać zmarłego 25 września br. ks. prof. Jana Krucinę (1929-2020) – prekursora i wybitnego znawcę katolickiej nauki społecznej. Do refleksji nad życiem pełnym pasji odkrywania prawdy, wielkiej pracowitości, samodyscypliny i pozytywnego nastawienia do życia, w myśl dewizy – "z nadzieją mimo przeciwności", zaprasza ks. Arkadiusz Wuwer. W audycji wykorzystano fragmenty tekstów autorstwa prof. M. Patera i ks. H. Jurosa oraz poezji W. Bąka i ks. J. Twardowskiego.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl