Ścieżka edukacyjna do nauki jazdy wózkiem z wyróżnieniem

fot. L. Tyl/mat. prasowe

Rybnicka Ścieżka edukacyjna do nauki jazdy i prowadzenia wózka inwalidzkiego otrzymała wyróżnienie w X edycji konkursu Samorząd Równych Szans.

W ubiegłym roku w Rybniku powstał niezwykły tor przeszkód. Niezwykły, bo skomponowany z obiektów, które dla większości osób nie stanowią żadnego wyzwania.  Krawężnik, dukt leśny, drzwi wahadłowe, piasek, żwir, a nawet zwyczajne schody - niby nic, ale dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są to często bariery nie do pokonania bez pomocy innych. 

Za budowę tej edukacyjnej ścieżka do nauki jazdy i prowadzenia wózka inwalidzkiego Rybnik otrzymał wyróżnienie w X edycji konkursu Samorząd Równych Szans. Był to jeden z najlepszych projektów na rzecz osób niepełnosprawnych w kategorii najlepszy powiat grodzki”. Więcej na temat jego powstania w materiale Wojciecha Kocjana.


Jak informuje pomysłodawczyni projektu, Elżbieta Piotrowska ze Stowarzyszenia Oligos, obiekt ma również bardzo istotne walory edukacyjne:


 

Dzięki wybudowanej ścieżce trudnej sztuki pokonywania przeszkód na wózku inwalidzkim doświadczyło już kilkuset rybnickich uczniów. 

Autor: Wojciech Kocjan/ml/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl