Ogród. Ślady.

Fot. Archiwum ks. J. Szymika

W piątkowy wieczór 20 listopada br. o godz. 18.00 będzie miała miejsce premiera on-line najnowszego tomu wierszy wybitnego teologa i poety, ks. prof. Jerzego Szymika. Oto po raz kolejny otrzymujemy do rąk wyjątkowy prezent - tym razem aż 77 (!) najnowszych wierszy z lat 2017-2020 opakowanych pięknym tytułem "Ogród". Audycja "Śladów" cieszy się, że było jej dane jako pierwszej dotrzeć z mikrofonem Polskiego Radia Katowice do samego Autora. Do wysłuchania serdecznie zaprasza ks. Bartłomiej Kuźnik. 


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl