Miasta rozdają chryzantemy

Mieszkańcy powiatu lublinieckiego mogą dziś otrzymać bezpłatnie chryzantemy w doniczkach. Będą rozdawane przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lublińcu w ramach akcji Pomoc dla posiadaczy chryzantem”.

Kwiaty zostały pozyskane i przekazane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze. Akcja zaczyna się w południe. Jeśli będzie cieszyć się zainteresowaniem, będzie kontynuowana w kolejnych dniach.

Także przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pszczynie jeszcze dziś można odbierać chryzantemy. Powiat pszczyński włącza się w zorganizowaną przez Agencję Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa akcję pomocy dla producentów kwiatów.

Zachęcam mieszkańców, by zabierali chryzantemy do domów lub przystroili nimi groby swoich bliskich, mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Agencja odkupiła kwiaty od producentów, którzy nie sprzedali towaru ze względu na zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. W ich zagospodarowanie włączyły się samorządy. Kwiatami udekorowano skwery, ronda, miejsca pamięci, część kwiatów mieszkańcy mogą zabrać do domu.Wiadomości regionalne