GKS Tychy zagrał jak na lidera przystało i ograł torunian 4:1
13.11.2020
21:49:00

Mistrzowie Polski w dobrym stylu wrócili do rozgrywek PHL po reprezentacyjnej przerwie. Tyscy hokeiści pewnie pokonali KH Energę Toruń 4:1.

Goście niemal przez całą pierwszą tercję odpierali ataki tyszan, ale musieli skapitulować w 18. minucie. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Jarosława Rzeszutko. O zwycięstwie podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego zadecydowała druga tercja, którą GKS wygrał 3:1. Niezwykle aktywny w tej części spotkania był Alexander Szczechura, który dwukrotnie trafił do siatki przyjezdnych. Więcej bramek już nie padło i tyszanie mogli się cieszyć z 13. zwycięstwa w tym sezonie.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

1:0 - Jarosław Rzeszutko, Ladislav Havlík (17:25),

2:0 - Alexander Szczechura - Christian Mroczkowski, Michael Cichy (24:52,5/4),

3:0 - Jean Dupuy - Szymon Marzec, Jarosław Rzeszutko,

4:0 - Alexander Szczechura - Christian Mroczkowski, Michael Cichy (39:13)

4:1 - Artiom Osipow - Denis Sierguszkin, Jegor Fieofanow (39:23)

Minuty karne: 4-4

Strzały: 26-24

GKS Tychy: Murray - Havlík, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski - Seed, Bizacki; Witecki, Galant (4), Marzec - Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Kogut, Krzyżek, Gruźla, Rzeszutko, Dupuy. Trener: Krzysztof Majkowski

KH Energa Toruń: Svennson - Jaworski, Gusevas; Saloranta, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Kozłow (2), Szkodienko; Osipow, Fieofanow, Sierguszkin - Podsiadło, Smirnow; Bondaruk, Czwanczikow, Jaakola - Skólmowski, Kuzniecow; Olkinuora, Rożkow (2), Olszewski. Trener: Juryj Czuch