Udany rewanż hokeistów Podhala na GKS Katowice
15.11.2020
23:12:00

Jeszcze we wtorek górą byli hokeiści z Satelity, ale w niedzielnym spotkaniu zawodnicy Podhala Nowy Targ udanie zrewanżowali się rywalom.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała druga tercja. Wtedy to nowotarżanie wypunktowali ekipę z Katowic wygrywając tercję 3:0. Można powiedzieć, że dokonał tego jeden człowiek, bowiem hat - trickiem popisał się Alexander Pettersson, ale bramki padały też przy dużym udziale jego kolegów. GieKSa obudziała się dopiero pod koniec spotkania. Dwa trafienia w odstępie 40. sekund Mikołaja Łopuskiego zwiastowały nerwową końcówkę dla miejscowych hokeistów. Wtedy to do głosu raz jeszcze doszedł Alexander Pettersson, który strzelił czwartego gola uderzeniem do pustej bramki.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
1:0 Alexander Pettersson - Alan Łyszczarczyk, Damian Tomasik (21:58)
2:0 Alexander Pettersson - Bartłomiej Neupauer, Alan Łyszczarczyk (24:37)
3:0 Alexander Pettersson - Alan Łyszczarczyk, Bartłomiej Neupauer (33:54)
3:1 Mikołaj Łopuski - Patryk Krężołek, Grzegorz Pasiut (57:10)
3:2 Mikołaj Łopuski - Miika Franssila, Dominik Nahunko (57:41)
4:2 Alexander Pettersson (59:54, do pustej bramki)

Minuty karne: 24-8

Strzały: 24-29

Podhale: Odrobny – Birziņš (2), Chaloupka (2); B. Wsół (2), Vachovec (2), Bepierszcz – Tomasik (2), Mrugała; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, Jaśkiewicz; Guzik, F. Kapica (12), Ankudinow - P.Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

GKS: Šimboch – Franssila (2), Peszek; Stoklasa, Rothla (2), Łopuski – Andersons, Zieliński; Michalski, Starzyński (4), Wanat – Kruczek, Krawczyk; Fraszko, Pasiut, Krężołek - Mularczyk; Skrodziuk, Nahunko, Adamus.