Rozmowy o sprawach ważnych

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Bątkiewicz-Brożek, autorką bestselerowej książki o ks. Dolndo Ruotolo z Neapolu, kandydacie na ołtarze, mistyku i rówieśniku św. o. Pio – zatytuowanej "JEZU, TY SIĘ TY ZAJMIJ". Tym razem rozmowa dotyczy najnowszej książki jej autorstwa, noszącej tytuł "JEZU, RATUJ", będącej teologicznym komentarzem do aktu zawierzenia Jezusowi, autorstwa o. Dolindo. W trakcie rozmowy analizujemy obecny trudny czas pandemii i ukazujemy niezwykła aktualność dzieła o. Dolindo, niosącego tak potrzebną nam wszystkim przeogromną nadzieję. Zaprasza ks. Jacek Plech.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl