Michael Greis powołał kadrę na Puchar Świata w Kontiolahti

Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk oraz Karolina Pitoń, Joanna Jakieła i Natalia Tomaszewska w najbliższą sobotę w Kontiolahti rozpoczną rywalizację w  biathlonowym Pucharze Świata. 

 - Wiemy co zrobić, żeby dobrze wypaść w ten weekend – powiedział Michael Greis, trener kadry seniorek, który do dyspozycji podczas dwóch weekendów startów w Finlandii będzie miał sześć zawodniczek - Monika miała pewne problem zdrowotne podczas letnich przygotowań. Pierwsze starty dadzą odpowiedź na jakim jest aktualnie poziomie. Podobnie jak rok temu powinna się poprawiać ze startu na start. Kinga latem trenowała bardzo dużo, co powinno się przełożyć na stabilizację formy. Z kolei Kamila w ostatnich 2-3 tygodniach czuła się nieco słabiej i w jej przypadku może minąć trochę czasu zanim odpowiednio wejdzie w sezon. Poprawiła strzelanie, ale wciąż to czy jej występ będzie należał do udanych zależy od stójki. Chcemy walczyć o czołową dziesiątkę Pucharu Narodów, to pozwoli nam zabrać na igrzyska pięć zawodniczek – powiedział Michael Greis.

Pucharowa rywalizacja w Kontiolahti rozpocznie się w sobotę 28 listopada o godzinie 11:00 od biegu indywidualnego mężczyzn, w którym wystartuje czterech z pięciu reprezentantów Polski obecnych w Finlandii. Trener Anders Bratli na inaugurację Pucharu Świata powołał Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Marcina Szwajnosa oraz debiutanta Wojciecha Skorusę.

Autor: Piotr Muszalski/pm/biathlon.com.pl/