Udany wyjazd na północ hokeistów JKH GKS Jastrzębie
27.11.2020
21:58:00

Hokeiści jastrzębskiego JKH GKS zaliczyli 9. zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali w Gdańsku Stoczniowca 5:1.

Mimo dużej przewagi jastrzębian już od pierwszych minut spotkania, dopiero w 15. minucie podopieczni Roberta Kalabera znaleźli receptę na Michała Kielera. Podawał Kamil Wróbel, a do siatki krążek bez przyjęcia skierował Dominik Paś. W drugiej tercji napór gości nie słabł. Kielara na samym początku uratowała poprzeczka. Miejscowi skutecznie się bronili i odpierali ataki hokeistów JKH, ale sami nie potrafili zagrozić bramce Patrika Nechvátala. Co innego wiceliderzy tabeli. Dwie minuty drugiej tercji praktycznie przesądziły o wygranej gości. W 31. efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Bryk, potem Martin Kasperlik po samotnym rajdzie także umieścił krążek w siatce, a w 33. Kamil Wróbel zadał ostateczny cios. Po dwóch tercjach wynik brzmiał 0:4. W 45. minucie bohater spotkania, Kamil Wróbel, został ukarany karą meczu. Chwilę potem honorowe trafienie zanotował Michał Zając. Na bramkę gospodarzy szybko odpowiedzieli jastrzębianie. Zackary Phillips ustalił wynik spotkania.

GKH Stoczniowiec Gdańsk – JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

0:1 – Dominik Paś – Kamil Wróbel (14:20),

0:2 – Mateusz Bryk – Roman Rác (30:09),

0:3 – Martin Kasperlík – Roman Rác, Mateusz Bryk (30:53),

0:4 – Kamil Wróbel – Dominik Paś (32:06),

1:4 – Michał Zając – Krystian Mocarski, Michał Rybak (48:39, 5/4),

1:5 – Zackary Phillips – Martin Kasperlík, Roman Rác (51:26, 5/4).

Minuty karne: 12-38 (w tym kara meczu dla Kamila Wróbla).

Strzały: 16-48.

GKH Stoczniowiec Gdańsk: Kieler (Soliński n/g) – Mateusz Rompkowski, Wala; Vítek, Mocarski, Zając (2) – Lehmann (2), Leśniak; Bandarenka, Pesta (4), Wołoszyk – Żurauski (4), Maciej Rompkowski; Maciej Rybak, Drozd-Niekurzak, Michał Rybak oraz Fruczek, Drąg, Sadowski, Niedźwiecki. Trener: Krzysztof Lehmann.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (Marek n/g) – Bryk, Górny; Sawicki, Rác (2), Kasperlík – Kostek, Klimíček; Wróbel (30), Phillips, R. Nalewajka – Jass, Horzelski (2); Sołtys, Wałęga, Paś – Gimiński (2), Michałowski; Pelaczyk (2), Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.