Exodus. Internetowa premiera spektaklu baletowego.

mat. prasowe

Dziś internetowa premiera spektaklu baletowego zatytułowanego "Exodus”. 

Widowisko będzie można obejrzeć między innymi na facebookowym profilu "Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk”. Spektakl zrealizowano w ramach projektu Taniec natchniony”, który zakładał jego prezentację podczas koncertów grupy w Japonii. Pandemia uniemożliwiła artystom podróż - powiedział Radiu Katowice autor choreografii, kierownik baletu Zespołu Śląsk” Michaił Zubkow.


Spektakl do muzyki Wojciecha Kilara, został włączony do programu Festiwalu Polskiego w Japonii, organizowanego jesienią przez Instytut Polski w Tokio. Zdjęcia do filmowego nagrania Exodusu” zrealizowano na przełomie sierpnia i września między innymi w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu i na Pustyni Błędowskiej. 

Widowisko ukazuje życie jako podróż w poszukiwaniu szczęścia, zaspokojenia własnych pragnień i bliskości drugiego człowieka. Jest to także spojrzenie w głąb samego siebie i ukazanie wewnętrznych potrzeb człowieka. Exodus” opowiada o zjawisku, w którym każdy uczestnik masowej ucieczki lub podróży jest wystawiony na indywidualną próbę. Spektakl będzie można obejrzeć o 19:00.

Autor: P. Pagieła/ml/