Sociale były z Bytomia. Czas na nas.

fb/Rubens był z Bytomia.

Według amerykańskich badaczy aż 80% nastolatków w wieku od 12-17 lat istnieje w mediach społecznościowych. Internet to ogromna, jeśli nie najważniejsza część ich społecznego życia. To fakt, z którym trudno dyskutować, czy nam się to podoba, czy nie. Ale skoro nasze uzależnienie pojawia się tak szybko i jest takie powszechne to warto przyjrzeć się temu bliżej. Czego nastolatki szukają na facebooku, instagramie, tik-toku, twitterze, youtube'ie i innych tego typu platformach? Co obserwują, a co im się nie podoba? Opowiedzieli mi uczniowie katowickiego Kopernika. Swoimi refleksjami na temat mediów społecznościowych podzieli się z nami Ida, Ania, Laura, Gloria i Maksym z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.


 

Media społecznościowe to kopalnia ludzkich talentów. Wśród nich nasz diament - śląski, bo przecież pochodzący od węgla - Mateusz Ledwig, autor fanpage'a "Rubens był z Bytomia". Czy śląska godka to język emocji? I co z tym ma wspólnego flamandzki malarz Peter Paul Rubens? Opowiedział Marcie Dobrowolskiej. A po więcej twórczości śląskiego Rubensa odsyłamy na kanały społecznościowe Mateusza: na Facebook'u i Instagramie. 


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.