Węgrzy zrewanżowali się za wczorajszą porażkę. Polska przegrała na Jantorze
18.12.2020
21:00:00

Hokejowa reprezentacja Węgier wzięła rewanż za wczorajszą porażkę z Polakami. W towarzyskim meczu rozgrywanym na katowickim Jantorze Madziarzy zwyciężyli 3:1.

Po wczorajszym udanym spotkaniu wygranym przez Biało - Czerwonych 2:1 i dziś podopieczni Roberta Kalabera liczyli na udane starcie. Zaczęli podobnie jak wczoraj od szybko strzelonej bramki. Już w 2. minucie Pod bramką Węgrów było ogromne zamieszanie, Filip Starzyński i Mateusz Michalski poradzili sobie z obroną, a także bramkarzem. Skutecznym strzelcem był Michalski. Pierwsza tercja choć wyrównana zakończyła się po myśli polskich hokeistów.

Tak jak Polacy pierwszą, tak i Węgrzy w drugiej odsłonie szybko strzelili bramkę. Christopher Bodo, jeden z najlepszych węgierskich napastników, strzelał na raty, ale przy dobitce bramkarz John Murray skapitulował. Druga tercja też nie należała do łatwych, mieliśmy szanse z obu stron, ale u jednych i drugich szwankowała skuteczność.

Kropkę na "i" Madziarzy postawili w ostatniej partii. Na samym początku trzeciej tercji, po błędzie naszych obrońców, Krisztian Nagy zdobył bramkę. Kilka minut później Patryk Wronka uderzył. Wydawało się, że krążek minął linię bramkową. Analiza VAR szybko jednak wyjaśniła sytuację na niekorzyść Polaków. W trzeciej tercji Gergo Nagy otrzymał karę meczu za atak na Alana Łyszczarczyka. Polacy przez pięć minut grali w przewadze, bardzo często uderzali na bramkę Zoltana Hetenyi'ego, ale niestety stracili gola. John Murray w złym momencie zjechał z lodu i Krisztian Nagy trafił do pustej bramki. W końcówce nasz zespół grał przez pewien moment 6 na 4, ale tej przewagi również nie wykorzystał. Świetnie spisywał się bramkarz Hetenyi, który wyczerpany opuszczał lodowisko. Madziar obronił aż 49 strzałów!

POLSKA – WĘGRY 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Michalski 2 – Bodo 22, Nagy 41, 58

POLSKA: Murray – Ciura, Bryk, Mroczkowski, Komorski, Kapica – Jaworski, Górny, Krężołek, Pasiut, Wronka – Kostek, Horzelski, Michalski, Starzyński, Przygodzki – Krawczyk, Michałowski, Łyszczarczyk, Paś Wałęga. Trener: Kalaber.

WĘGRY: Hetenyi – Bukor, Dezsi, Szabad, Kreisz, Vincze – Sarcia, Doczi, Szigeti, Majoross, Toth – Kiss, Vokla, Sagi, K. Nagy, Terbocs – Garat, Varga, Benk, G. Nagy, Bodo Trener: Simpson.

Autor: Piotr Muszalski/pm/polskihokej.pl/