Piast Gliwice - Raków Częstochowa. Derby województwa w Radiu Katowice.

fot.piast-gliwice.eu

Piast nie przegrał już 6. meczów z rzędu. Raków walczy o pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy. Transmisja z derbów województwa w Radiu Katowice.

Kibice, ale przede wszystkim piłkarze gliwickiego Piasta zapomnieli już o fatalnym początku sezonu. Podopieczni Waldemara Fornalika mają za sobą serię sześciu nieprzegranych spotkań. Dobra forma w ostatnich tygodniach pozwoliła im się wygrzebać ze strefy spadkowej. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem gliwiczanie mają 4 punkty przewagi i będą chcieli tą różnicę powiększyć. Tym bardziej, że mają za sobą efektowne zwycięstwo w Bielsku - Białej. Raków w tym sezonie zachwyca nie tylko wynikami, ale przede wszystkim grą. Na zespół Marka Papszuna chce się patrzeć, a mecze z udziałem ubiegłorocznego beniaminka są jednymi z najciekawszych w tym sezonie. Pada też w nich sporo bramek. Raków miał w tym sezonie serię 10. spotkań bez porażki. Przerwał ją Śląsk Wrocław, ale częstochowianie już się po tej porażce pozbierali i wygrali w ostatniej kolejce z Jagiellonią. Porażka Legii w meczu ze Stalą oznacza, że Raków może przezimować jako lider tabeli. Musi tylko wygrać w Gliwicach, a o to nie będzie łatwo. Transmisję z tego spotkania przeprowadzimy na naszej stronie internetowej. 

Mecz Piast Gliwice - Raków Częstochowa rozpocznie się o godzinie 15.00. Będzie go można śledzić za pomocą naszego playera na stronie internetowej:

https://www.radio.katowice.pl/transmisja-mecz.html  

Autor: Piotr Muszalski/pm/