Szczypiornistki Ruchu nie poszły za ciosem. Piotrcovia wysoko wygrała w Chorzowie
22.12.2020
23:31:00

Kiedy piłkarki ręczne Ruchu rzucały bramkę, przyjezdne odpowiadały dwoma. Tak można streścić spotkanie, które chorzowianki wysoko przegrały z Piotrcovią 24:42.

Wydawało się, że po pierwszej wygranej w sezonie nad Startem Elbląg, chorzowianki będą chciały pójść za ciosem i zdobyć punkty w spotkaniu z szczypiornistkami z Piotrkowa Trybunalskiego. Zawodniczki i sztab szkoleniowy podkreślały, że w drużynie znów panuje świetna atmosfera i walka o utrzymanie nadal trwa. Niestety w domowym pojedynku z Piotrcovią Ruchowi zabrakło wszystkiego.

Chociaż początek meczu tego nie zapowiadał. Dwie bramki Marceliny Polańskiej, skuteczne interwencje Patrycji Chojnackiej i gospodynie prowadziły  2:0. Już w 12. minucie goście wyszli na prowadzenie 4:3. Nakręcona drużyna Piotrcovii punktowała raz za razem, a miejscowe piłkarki zacięły się. Goście prowadzili 9:4, oprócz skutecznie grających zawodniczek z pola, świetnie w bramce radziła sobie Karolina Sarnecka. Przez kilka dobrych minut chorzowianki nie mogły znaleźć recepty. Co innego drużyna przyjezdnych, która pierwszą połowę wygrała 20:8!

Ruch spróbował rzucić się do odrabiania strat, ale to szybko zemściło się na miejscowych. W 43. minucie przewaga gości wynosiła już piętnaście bramek. Przy stanie 29:14 trzy bramki z rzędu rzuciła Żaneta Lipok, ale na jej trafienia szybko odpowiadały piotrkowianki. W końcówce spotkania, przy wysokim prowadzeniu gości, na boisku nie było już walki. Nawet momentami panował chaos, bo bramki padały co kilkanaście sekund. Ostatecznie podopieczne Krzysztofa Przybylskiego wygrały w Chorzowie 42:24.

Piłkarki ręczne chorzowskiego Ruchu wrócą do gry o punkty w styczniu.

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:42 (8:20)

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek - Jasinowska 3, Polańska 2, Wilczek 4, Jaroszewska 4, Tyszczak, Piotrkowska 1, Kolonko, Doktorczyk 3, Lipok 4, Sójka 3, Grabińska, Stokowiec.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk 4, Klonowska 6, Oreszczuk 3, Roszak 5, Więckowska 5, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 4, Abramowicz 1, Macedo 3.

Kary: KPR Ruch - 10 minut, Piotrcovia - 8 minut.