JKH GKS Jastrzębie w finale Pucharu Polski
27.12.2020
22:10:00

Hokeiści JKH GKS - u Jastrzębie zostali pierwszymi finalistami Pucharu Polski. Obrońcy tytułu pokonali KH Energę Toruń 3:0.

Gospodarze do ataków ruszyli od samego początku spotkania. Już w pierwszej tercji powinni prowadzić i to różnicą kilku goli. Anton Svensson dwukrotnie świetnie zatrzymywał Martina Kasperlika. Chociaż jastrzębianie w sumie 6 minut grali w przewagach to nie mogli znaleźć recepty na Szweda. Torunianie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, co przekładało się na statystykę strzałów, 11 - 2 dla gospodarzy. Goście mogli sprawić niespodziankę w 12. minucie, kiedy to krążek minął Patrika Nechvatala, ale nie znalazł drogi do bramki.

To co nie udało się podopiecznym Roberta Kalabera w pierwszej odsłonie udało się w drugiej. I to zaraz po wznowieniu. W 22. sekundzie strzał Radosława Sawickiego jeszcze nie znalazł się w siatce, ale wobec dobitki Kasperlika szwedzki golkiper był bezradny. Nie minęły cztery minuty, a gospodarze prowadzili 2:0. Uderzeniem z dystansu popisał się Eriks Sevcenko, a zasłonięty Svensson musiał skapitulować. Kilka minut później bramkarz gości uratował swój zespół przed kolejnym trafieniem, kiedy to okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Kamilem Wałęgą. Nechvatal musiał wykazać się umiejętnościami pod koniec drugiej tercji, kiedy torunianie zaczęli śmielej atakować, ale nie zdołali złapać kontaktu z rywalami.

W 44. minucie gości dobił trzecim golem Kamil Wałęga, wykorzystując strzał z dystansu Dominika Pasia. Ostatnia odsłona była pokazem kontroli nad przebiegiem spotkania w wykonaniu jastrzębian. Dzięki zwycięstwu JKH po raz trzeci z rzędu zagra w finale Pucharu Polski. Przeciwnikiem jastrzębian będzie zwycięzca pojedynku GKS Tychy - Re - Plast Unia Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 - Martin Kasperlík - Radosław Sawicki, Roman Rác (20:21),
2:0 - Ēriks Ševčenko - Zackary Phillips, Arkadiusz Kostek (23:43),
3:0 - Kamil Wałęga - Dominik Paś, Marcin Horzelski (43:56)

Minuty karne: 8-14.

Strzały: 34-14 (11-2, 10-7, 13-5)

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny; Sawicki, Rác (2), Kasperlík (4) – Kostek, Ševčenko (2); R. Nalewajka, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński; Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

KH Energa: Svensson – Kozłow (2), Skólmowski (2); Osipow (4), Fieofanow, Sierguszkin – A. Jaworski (2), Szkodienko; Dołęga, K. Kalinowski, Jaakola – Kuzniecow, Gusevas (2); Bondaruk, Czwanczikow, Szabanow – Podsiadło, Smirnow; Olszewski, Rożkow (2), Saloranta. Trener: Juryj Czuch.