Polacy pokonali Rosjan na zakończenie Turnieju Trzech Narodów

fot.twitter.com/handballpolska/

Na zakończenie rozgrywanego w Jastrzębiu - Zdroju Turnieju Trzech Narodów polscy szczypiorniści pokonali Rosję 25:23. Zwycięstwo dało Polakom końcowy triumf w towarzyskiej imprezie.

W spotkaniu z Rosjanami gra Polaków wyglądała o wiele lepiej niż w pierwszym meczu turnieju z Algierią. W naszej grze było o wiele więcej zaangażowania, Biało - Czerwoni dobrze też grali w obronie. Lepsza gra polskich szczypiornistów to też efekt zmian jakie przed spotkaniem przeprowadził trener Patryk Rombel. W składzie pojawili się rekonwalescenci po kwarantannie związanej z przebytym koronowirusem, Tomasz Gębala, Michał Olejniczak a także lekko kontuzjowani Michał Daszek i Przemysła Krajewski. 

Początek pojedynku był wyrównany. Nie padało wiele bramek, bo po pierwsze Polacy dobrze prezentowali się w defensywie, ale po drugie, mieli też problemy z wykańczaniem akcji. Wynik był na styku, co mogli w końcówce pierwszej połowy wykorzystać goście. W ostatnich minutach pierwszej odsłony Polacy długo grali w podwójnym osłabieniu. W tym okresie Rosjanie odrobili tylko jednego gola, ale zdołali ponownie wyrównać. Na przerwę to jednak Biało - Czerwoni schodzili prowadząc, dzięki trafieniu Michała Daszka.

Gospodarze dobrze rozpoczęli drugą część spotkania, od razu od dwóch trafień. Potem swoje dołożyli Moryto i Gębala, co potwierdzało dominację polskich szczypiornistów po przerwie. Na kilkanaście minut przed końcem gospodarze turnieju prowadzili już pięcioma trafieniami. Polacy skupili się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków, co nieźle im wychodziło. Ostatnie minuty należały do Rosjan. Gra się zaostrzyła, na parkiecie mieliśmy wiele męskich starć, na dodatek goście powoli zbliżali się na niebezpieczną odległość. Gospodarze dowieźli prowadzenie do końca ogrywając Rosję i zwyciężając w całym turnieju.

Polska – Rosja 25:23 (12:11)

Polska: Korneck ,Wyszomirski, Morawski – Klimków, Olejniczak 2, Krajewski 3, Walczak 1, Sićko 3, Ossowski, Czuwara 1, Pilitowski, Moryto 5, Daszek 3, Przybylski 1, Dzialakiewicz, Piechowski, Dawydzik, 3, T. Gębala 3.

Kary 12 min.

Rosja: Pawlenko, Tretynko, Kiriejew – Kisielew 4, Bielewcow, Bieliajew, Kotow 1, Kasatkin, Ostaszczenko , Korniejew , Wasiliew , Jermakow 2, Iwanow , Soroka 2, Andriejew 1, Żytnikow 8, Fokin 1, Kosorotow 4.

Kary 16 min.

Autor: Piotr Muszalski/pm/