Cztery powody by żyć

Tegoroczny adwent był pod wieloma względami szczególny. Studenci duszpasterstwa akademickiego w Rybniku (DAR) postanowili przeżywać go wspólnie, choć respektując panujące obostrzenia.

Jak wyglądał adwent w DAR-rze? Jakie są powody, by żyć? O tym wszystkim z ks. Wojciechem Iwaneckim rozmawiają Agata, Ola i Sebastian.


Poczynania duszpasterstwa akademickiego w Rybniku można śledzić tutaj: http://www.dar.rybnik.pl/ Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl