Filmowy Sylwester. Czas na nas.

Filmowy sylwester. Nasi najmłodsi redaktorzy taki mają plan na jutrzejszy wieczór. Więc plan już jest, tylko teraz jak wybrać film, żeby zadowolić wszystkich. Komedia, sensacja, horror? A może musical? Marcel Wodecki zapytał licealistów o ich ulubione filmy. A no i czy preferują dubbing, lektora, czy może napisy… Żeby rozwiązać ten spór zanim zacznie się jutro sylwestrowa przepychanka.

 
 

Filmy na Sylwestra, to nasza propozycja w Radiu Katowice. Może i niewyszukana, ale przyjemna, bezpieczna i tania. Wiemy już, co oglądać. Wiemy jak czy z napisami, czy z lektorem, czy z dubbingiem. Chociaż mam wrażenie, że coraz więcej młodych odbiorców ogląda jednak filmy w oryginalnej wersji językowej lub z angielskimi napisami. I tym samym łączy naukę z rozrywką. Tak ambitnie. Dziś jednak rozmawiamy o tych mniej udanych tłumaczeniach, kiedy ktoś robi je za nas. A także o tym z czego wynikają często kontrowersyjne decyzje tłumaczy... Z filologiem i doktorantem Uniwersytetu Śląskiego, Marcinem Hanuszkiewiczem rozmawia Samuel Baron.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.