Razem możemy więcej

fot. P. Kaszuba

"Razem możemy więcej"; "Chcieliśmy przywrócić to miejscu Panu Bogu i ludziom..." - to tylko niektóre cytaty-perły gości kolejnej Audycji Ślady-Wspólnota.

Tym razem nasz mikron został oddany młodzieży, która nie poszczędziła swojego czasu dla ocalenia od zniszczenia i zapomnienia zabytkowej Kaplicy Maria Hilf - "Mario Wspomóż" wybudowanej przed wiekami na styku Piekar i Bytomia.

Gośćmi ks. Bartka Kuźnika są Stanisław Dacy oraz Paweł i Piotrek Kaszubowie z Piekar Śląskich. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl