Ważne zwycięstwo hokeistów GieKSy w Toruniu. Katowiczanie awansowali na podium.
15.01.2021
21:48:00

Hokeiści GKS-u Katowice wygrali w Toruniu z miejscową KH Energą 3:1. Zwycięstwo dało im awans na 3. miejsce w tabeli PHL.

W Toruniu mierzyli się bezpośredni rywale w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Już w 6. minucie Grzegorz Pasiut otworzył wynik spotkania. Chociaż w pierwszej tercji więcej bramek nie padło, to nie oznacza, że na lodzie już nic się nie działo. Obie drużyny miały swoje sytuacje, momentami było naprawdę gorąco, a wynik gościom co rusz ratował Juraj Simboch.

Już w trzeciej minucie drugiej odsłony Pasiut znów wykazał się skutecznością. Wykończył on szybki atak przyjezdnych dokładając tylko kij i strzelając niemal do pustej bramki. GieKSa poszła za ciosem i już 5 minut później prowadziła 3:0. Tym razem Pasiut odnalazł się w roli asystenta, a jego podanie wykorzystał Bartosz Fraszko. Gospodarze rzucili się do ataków, co chwila zagrażając bramce katowiczan, ale w tej tercji także nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanego Simbocha.

Udało im się to dopiero na niespełna 3 minuty przed końcową syreną. Ale to było wszystko na co było stać miejscowych, dlatego komplet punktów pojechał do Katowice. GKS tym samym awansował na najniższy stopień podium.

KH Energa Toruń - GKS Katowice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

0:1 Grzegorz Pasiut - Maciej Kruczek, Bartosz Fraszko (05:05)

0:2 Grzegorz Pasiut - Andriej Stiepanow, Maciej Kruczek (22:52)

0:3 Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut, Maciej Kruczek (28:00)

1:3 Artiom Osipow - Kamil Kalinowski, Gleb Bondaruk (57:36)

Minuty karne: 6-8

Strzały: 21-34

KH Energa: Studziński (28:00 Svensson) – Jaworski, Szkodienko; Czwanczikow, Fieofanow, Sierguszkin – Kuzniecow, Smirnow (2); Osipow, K. Kalinowski (2), Bondaruk – Gusevas (2), Podsiadło; Szabanow, Rożkow, Dołęga – Skólmowski; Olszewski, Jaakola. Trener: Juryj Czuch.

GKS: Śimboch (Miarka n/g) – Kruczek, Lamin; Fraszko, Pasiut, Stiepanow – Marttinen, Franssila; Krężołek, Rohtla, Kuronen – Andersons, Zieliński (4); Michalski, Starzyński (2), Nahunko - Mularczyk, Skrodziuk; Wanat, Paszek, Adamus (2). Trener: Andriej Parfionow