Pewne zwycięstwo tyskich hokeistów. GKS goni lidera.
15.01.2021
22:21:00

Hokeiści GKS-u Tychy nie mieli większych problemów z pokonaniem gości z Sanoka. Już po 14 minutach prowadzili 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 5:0.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Marca. W nieco ponad minutę do bramki przyjezdnych trafili Patryk Wronka i Kacper Gruźla i po premierowej odsłonie sanoczanie przegrywali już 0:3. Kolejne bramki w drugiej tercji dołożyli Michael Cichy i Christian Mroczkowski co przesądziło o tym, że komplet punktów pozostał na Śląsku.

Dzięki wygranej podopieczni Krzysztofa Majkowskiego nadal tracą tylko jeden punkt do lidera z Jastrzębia-Zdroju.

GKS Tychy - Ciarko STS Sanok 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

1:0 Szymon Marzec - Jean Dupuy (05:36)

2:0 Patryk Wronka - Peter Novajovský (12:10)

3:0 Kacper Gruźla - Radosław Galant, Jason Seed (13:17)

4:0 Michael Cichy - Marek Biro (24:52)

5:0 Christian Mroczkowski - Michael Cichy, Alexander Szczechura (31:16)

Minuty karne: 10-8

Strzały: 52-24

GKS Tychy: Murray (Zawalski n/g) - Pociecha, Biro; Jeziorski, Komorski (2), Wronka - Novajovský, Ciura; Gruźla, Galant, Gościński (2) - Martin, Seed; Szczechura (2), Cichy, Mroczkowski - Bizacki, Kogut; Dupuy, Rzeszutko (2), Marzec (2). Trener: Krzysztof Majkowski.

Ciarko STS Sanok: Spěšný  (Wojciechowski n/g) - Olearczyk, Rąpała (2); Strzyżowski, Wilusz, Skokan - Kamienieu (2), Piippo; Elo, Viikilä (4), Sihvonen - Demkowicz, Florczak; Bukowski, Witan, Filipek - Łyko, Ginda, Dobosz. Trener: Marek Ziętara.