Smog zabija. Ranking europejskich miast.

Barcelona Institute for Global Health opublikował ranking europejskich miast z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności spowodowanej smogiem. Niestety, znalazło się w nim również wiele polskich miast, a w pierwszej dziesiątce widnieje aglomeracja śląska, Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. Na 12 miejscu znajdują się Żory. Jak szacują naukowcy, gdyby powietrze w tych miastach było czyste, liczba zgonów pomniejszyłaby się nawet o prawie 3 tysiąca rocznie. Więcej na temat samego rankingu oraz negatywnych skutków zanieczyszczonego powietrza w materiale Wojciecha Kocjana.  


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl