Polscy szczypiorniści II rundę mistrzostw świata rozpoczęli od zwycięstwa
21.01.2021
20:15:00

Reprezentacja Polski w II rundzie mistrzostw świata wygrała z Urugwajem 30:16, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Polscy szczypiorniści długo męczyli się z reprezentacją, która debiutuje na turnieju tej rangi i nie ma w swoim składzie profesjonalistów. Polaków nie usprawiedliwiał nawet fakt, że trener Patryk Rombel dał odpocząć kilku podstawowym graczom. Mimo, że Biało-Czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 4:1, to w 11. minucie było już 4:4. W grze polskich zawodników szwankował atak pozycyjny. Potem to niezawodny z linii 7 metrów, Arkadiusz Moryto rzucił trzy karne z rzędu. Po drugiej stronie popisał się Adam Morawski, który najpierw obronił rzut karny, a potem dobitkę urugwajskiego zawodnika. Gdyby nie nasz bramkarz wynik po pierwszej połowie mógłby być zgoła inny. Morawski w pierwszej odsłonie obronił 9 rzutów. Zawodnicy z pola też polepszyli swoje statystyki gdy rzucili 5 bramek z rzędu i prowadzili 10:5. Nadal dawał się we znaki brak koncentracji, bo już po kilku minutach Polska miała tylko 2 bramki przewagi. Jednak końcówka należała już do szczypiornistów znad Wisły, którzy schodzili na przerwę prowadząc 14:9.

Początek drugiej połowy też nie napawał optymizmem. Zamiast powiększać przewagę jeszcze bardziej było widać irytację w grze Biało-Czerwonych. Na niespełna 20 minut przed końcem było tylko 16:13. I wtedy polscy szczypiorniści zwarli szyki i włączyli wyższy bieg. Na parkiecie wyróżniał się Szymon Sićko, który miał duży udział w 5 kolejnych bramkach Polaków. Podopieczni trenera Rombla powiększali swoją przewagę, a ten sięgnął nawet po zawodników z głębokiej rezerwy. Na 10 minut przed końcem Polska prowadziła 25:14.

Ostatecznie polscy szczypiorniści wygrali wysoko, choć wynik nieco zamazał obraz meczu. Prawdziwy sprawdzian czeka Biało-Czerwonych w meczach z Węgrami i Niemcami.

Urugwaj – Polska 16:30 (9:14)

Urugwaj: Navarette, Gonzalez 1 – Chaparro 1, Liston, Spangenberg, Falabrino, Cancio 6, Mendez 1, Morandeira 1, Botejara 2, Rubbo 1, Velazco, Echeverry, Rostagno 2, de Agrela 1, Millan.

Kary 2 min.

Polska: Morawski, Kormecki – Olejniczak 1,  Walczak 3, Sićko 5, Majdziński 1, Ossowski, Adamski 3, Czuwara 4, Pilitowski 1, Moryto 8, Daszek 2, Przybylski, Dawydzik 1, T. Gębala 1, Chrapkowski.